До Дня українського добровольця розкажемо історію нашого колеги з філії «Новороздільські електромережі».
Свідомо поміняти форму енергетика на військовий «піксель» й одразу піти воювати на один з найгарячіших напрямків – вибір, що до снаги справжнім сміливцям. Таким, як наш колега Микола Гембець.
До 24 лютого 2022 року – інспектор з енергонагляду філії «Новороздільські електромережі». Зараз – заступник командира роти у складі 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.
Працювати у «Нафтогаз Тепло» пан Микола прийшов у липні 2021 року, а через два дні після повномасштабного вторгнення добровільно вступив до лав сил оборони.
«Всі пам’ятають величезні черги до військкоматів, записатися хоч кудись було нереально. В четвер і п’ятницю я обдзвонив все, що тільки можна. А в суботу зібрав речі та прийшов сам».
Там повідомили, що кадрові частини сформовані, мовляв, ждіть. Але поталанило: якраз ішов набір у новосформований 65-й батальйон територіальної оборони. За дві години Микола Гембець обійняв рідних та відбув на військову службу.
Рішення було блискавичним, проте зваженим і свідомим.
«У мене й думки не було, що можна вчинити якось інакше. Захищати свою країну, дім, сім’ю, дітей та їх майбутнє – мій обов’язок, тут не може бути варіантів. Хто як не я?».
Наприкінці квітня 2022 року 103-тю бригаду відрядили в зону бойових дій на Донбас. Згодом Микола Гембець та його підрозділ були перекинуті на Куп’янський напрямок і зараз продовжують утримувати вогневі позиції на Луганщині.
«Чи втомився я за два роки? Хіба щось десь на відсотків двадцять. Наші хлопці десятиліттями сиділи у криївках, їм точно було важко».
Прийшовши простим солдатом, Микола Гембець досить швидко доріс до заступника командира роти, отримав звання молодшого лейтенанта. Каже: сам проявив ініціативу, бо хотів бути корисним і готовий був вчитися новому.
«Завжди маю власну думку і не боюся відстоювати її. Люди з чіткою позицією потрібні у ЗСУ».
Життєве кредо нашого колеги: не розказуй іншим, як чинити правильно – почни із себе.
«Моя позиція – хтось із сім’ї має стати на захист країни. У мене дві доньки, тому цю місію взяв на себе я. Вношу свій посильний вклад в нашу перемогу».
Дякуємо нашому колезі за захист та бажаємо якнайшвидшого повернення додому!