Днями відбулося перше засідання робочої групи щодо розробки «Стратегії розвитку системи теплопостачання міста Новий Розділ». Представники ТОВ «Нафтогаз тепло» спільно з в.о. міського голови Іриною Кравець, депутатами міської ради, експертами з теплопостачання, представниками комунальних установ та ОСББ міста активно долучились до обговорення стратегії.
Розробник схеми теплопостачання Ігор Сліпець, який представляє «Київський обласний експертний центр Енергоефективності» ДП «Київоблбудінвест» презентував 5 можливих варіантів теплопостачання міста:
- Збереження централізованого опалення від ТЕЦ;
- Переведення житлових будинків старої частини міста (у яких встановлені газові колонки) на індивідуальне опалення та будівництво децентралізованих нових котелень для БАМу;
- Повне переведення споживачів багатоквартирних житлових будинків на індивідуальне опалення;
- Будівництво двох котелень на теперішніх теплотрасах при «вході в місто»;
- Встановлення індивідуальних дахових котелень на кожен багатоквартирний будинок.
На думку Ігоря Сліпця, оптимальною схемою теплопостачання міста є теперішнє централізоване опалення від Новороздільської ТЕЦ. Оскільки воно є економічно обґрунтованим, більш екологічним, безпечним та захищає інтереси держави та кожного мешканця міста, зокрема, завдяки інституту пільг та субсидій.
З ним погодились і практично всі присутні під час обговорення учасники.
Роман Зубик, заступник директора ТОВ «Нафтогаз тепло», підкреслив, що поділяє думку розробників схеми теплопостачання Нового Роздолу і вважає, що Новороздільська ТЕЦ має залишитися джерелом тепла для Нового Роздолу. Представник «Нафтогаз-тепло» зауважив, що система теплопостачання міста потребує оптимізації, а сама ТЕЦ та тепломережі – технічної та технологічної модернізації.
«На жаль, форма управління ТЕЦ та теплових мереж на сьогодні не сприяє значним капіталовкладенням, адже ТЕЦ поки не знаходиться у власності «Нафтогазу», – зазначив він. Також, Роман Зубик запевнив, що «Нафтогаз тепло» відповідально ставиться до покладених на компанію зобов’язань не тільки стосовно тепло- та гарячого водопостачання двох міст, але й до забезпечення гідними умовами праці своїх працівників та планує відновити електрогенерацію.
Незабаром в Міністерстві розвитку громад та територій України відбудеться засідання, яке затвердить розроблену схему теплопостачання і вона буде винесена на розгляд місцевих обранців та громади міста.