Як тільки закінчується опалювальний сезон, у містах з централізованим опаленням починається сезон гідравлічних випробувань. Гідравлічні випробування теплових мереж – це щорічна та обов’язкова процедура для відповідальних тепловиків. Він передбачений Правилами підготовки теплового господарства до опалювального сезону.
У трубопроводи подають воду з підвищеним тиском. У такий спосіб тепловики виявляють найбільш зношені місця у мережах та ліквідовують пориви. Це робиться для того, щоб запобігти масовим пошкодженням в опалювальний період. Наразі це єдиний запобіжний захід, який дозволяє заздалегідь виявити «слабкі» місця на теплотрасах. Чим занедбаніші теплові магістралі, тим частіше стаються аварії. У Новому Роздолі та Новояворівську мережі у вкрай незадовільному стані, тому гідравлічні випробування у цих містах мають кілька етапів, адже виявити усі негаразди за один чи два рази просто неможливо. Фахівці знають, якщо не проводити випробування, то кількість пошкоджень теплотрас в опалювальний сезон значно зростає.
« Я постійно наголошую на тому, що заміна трубопроводів на сучасні, значно економить кошти та нерви споживачів. У більшості країн взагалі немає потреби в гідравлічних випробуваннях, оскільки теплові мережі прокладено з використанням сучасних технологій, наприклад, попередньо ізольованих труб. Вони мають гарантійний термін експлуатації до 50 років, тому протягом усього періоду не потребують ремонтів. Заміна мереж у Новому Роздолі та Новояворівську закладена в інвестиційну програму. Ми просимо затвердити новий економічно обгрунтований тариф, щоб мати змогу замінити найбільш зношені мережі. Тоді відпаде чимало проблем, а люди матимуть якісне теплопостачання та гарячу воду», – наголошує Федір Шевченко, генеральний директор ТОВ «Нафтогаз Тепло».
На жаль, в Україні більшість мереж прокладено за технологіями попереднього століття і потребують заміни. Тож гідравлічних випробувань влітку і відповідно відключення гарячої води уникнути не вдасться.