Існує безліч способів «змусити» радіатори віддавати більше тепла у приміщення. Ми зібрали для вас 6 ефективних рекомендацій, які реально втілити в життя без зусиль та значних фінансових вкладень.
На тепловіддачу радіаторів опалення впливають кілька факторів:
- Темний колір.
Предмети темного кольору мають кращу тепловіддачу, аніж світлі. Якщо перефарбувати радіатори у чорний, темно-сірий чи темно-коричневий колір, вони виділятимуть десь на 25% більше, ніж стандартні білі.
- Чистота зовні та всередині.
На поверхні батарей збирається пил та бруд, які перешкоджають віддачі тепла. Пил працює як теплоізоляція, знижуючи ефективність опалення. Помивши радіатори опалення, можна збільшити віддачу на 20%.
Переконайтеся, що усі ребра рівномірно нагріваються. Якщо є секції холодніші – потрібне промивання або розповітрення.
- Тепловідбивний екран.
Батарея виділяє тепло рівномірно з усіх боків – і спереду, і ззаду. Щоб скерувати більше тепла в кімнату, а не в стіну, встановіть за радіатором тепловідбивний екран. Це може бути спеціальний фольгований утеплювач з пінополіетилену (ізолон) або звичайна цупка фольга.
- Штучна циркуляція повітря.
Щоб активувати теплообмін між теплішим повітрям біля самої батареї і більш прохолодним у приміщенні, можна поставити коло неї невеликий вентилятор, спрямувавши його в бік кімнати. Він посилить рух повітря і кімната нагріватиметься швидше.
- Збільшення розміру.
Щоб збільшити площу стандартного радіатора без додавання секцій, можна накрити його металевим екраном із матеріалів, що добре проводять тепло. Головне – щоб екран був більший за саму батарею. Або скористатися фольгою – це дешево та ефективно.
- Відкриті батареї.
Не ховайте батарею за шторами, меблями чи іншими предметами, які перешкоджають розповсюдженню тепла. «Звільніть» батареї, відсунувши меблі чи піднявши штори – і ви одразу відчуєте, як потеплішало в кімнаті. Якщо перемістити комод чи шафу немає куди – залиште відстань до батареї хоча б 20 см.
Навіть незначні на перший погляд покращення можуть додати кілька градусів до температури у вашому помешкання та покращити рівень комфорту. Спробуйте – це справді працює.